Warszawa: Wybrzeże Kościuszkowskie (nieaktywna)

Wybrzeże Kościuszkowskie (nieaktywna)

Obraz z kamery online z Wybrzeża Kościuszkowskiego w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na Wybrzeżu Kościuszkowskim w Warszawie

Szklany obiektyw kamery skierowany został na południe, w stronę skrzyżowania ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie (widoczne na powyższych zdjęciach) z ulicą Nowy Zjazd. Ulica Wybrzeże Kościuszkowskie rozpoczyna się tuż za obiektywem kamery i biegnie na południe w stronę Mostu Poniatowskiego, gdzie kończy swój bieg. Natomiast ulica Nowy Zjazd to krótki odcinek drogi łączący Wybrzeże Kościuszkowskie z Aleją Solidarności.

Wybrzeże Kościuszkowskie usytuowane jest pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim, a mostem Poniatowskiego. Jeszcze w XVIII i XIX wieku na wybrzeżu składowany był gruz i śmieci oraz było to także miejsce rozładunku piasku oraz towarów przewożonych po Wiśle.

Przy Wybrzeżu Kościuszkowskim znajduje się słynne Centrum Nauki Kopernik, które odwiedzane jest każdego roku przez tysiące osób, głównie przez najmłodszych. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, godne polecenia, choć niezwiązane z historią Warszawy.

Centrum Nauki Kopernik zajmuje się popularyzacją i promowaniem komunikacji naukowej. Zwiedzający CNK mają szansę poznać prawa przyrody, dzięki możliwości przeprowadzenia prostych doświadczeń na interaktywnych wystawach. W CNK znajduje się sześć stałych galerii: Świat w Ruchu, Człowiek i Środowisko, Korzenie Cywilizacji, Bzzz!, Strefa Światła, RE: generacja oraz Teatr Robotyczny.

Nieopodal Centrum Nauki Kopernik znajduje się bardzo ciekawy obiekt, będący symbolem Warszawy, a mianowicie pomnik Syrenki warszawskiej nad Wisłą. Został on tutaj ustawiony w 1939 roku, a wykonany został ze spiżu – stopu miedzi z cyną, cynkiem i ołowiem. Pod koniec 2006 roku przed pomnikiem ustawiona została tablica informująca o srebrnym Krzyżu Virtuti Militari, nadanym Warszawie przez generała Sikorskiego w uznaniu za zasługi obrony miasta we wrześniu 1939 roku.

Przykładowe zdjęcie z Wybrzeża Kościuszkowskiego w Warszawie

Przykładowy obraz z Wybrzeża Kościuszkowskiego w Warszawie

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl