Warszawa: Bemowo ulica Górczewska

Bemowo ulica Górczewska

Widok z kamery w Bemowie na ulicę Górczewską w Warszawie

Lotnisko BabiceWidok z Warsaw Financial Center

Kamera w Bemowie na ulicę Górczewską w Warszawie

Dzielnica Bemowo położona jest w zachodniej części miasta, jej nazwa pochodzi od gen. Józefa Bema. Jeszcze nie dawno Bemowo uważane było jedynie za "sypialnię" Warszawy zaś dziś, jest to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic stolicy. Bemowo zajmuje około 25 kilometrów kwadratowych, na których mieszka prawie 120 tys. Warszawiaków.

Obraz na żywo Bemowa na ulicy Górczewska w Warszawie

Do ważniejszych miejsc na Bemowie zaliczyć można Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy, Polskie Centrum Akredytacji oraz Lotnisko Babice (zwane też Lotnisko Bemowo). Będąc w Warszawie warto zobaczyć znajdujące się na Bemowie forty, które zostały wzniesione przez władze carskiej Rosji pod koniec XIX w. Trzy z nich zostały wpisane do rejestru zabytków. Forty znajdują się przy ulicach: Powązkowskiej, Lazurowej i Kopalnianej oraz Radiowej. Obecnie Fort Bema jest bardzo popularnym miejscem rodzinnych spacerów. Dzięki rewitalizacji terenów, wycięciu dzikiej roślinności i licznym inwestycjom Fort Bema przemienił się w przyjazny park miejski. Na terenie parku organizowane są obchody Europejskich Dni Dziedzictwa oraz liczne uroczystości i plenerowe gry miejskie, które są ściśle związane z patriotycznymi rocznicami.

2015.01.20 - Przykładowy obraz z kamery

Bemowo ulica Górczewska z kamery w Warszawie

Obraz na żywo pochodzi z kamery obrotowej zamontowanej na budynku Ratusza dzielnicy Bemowo. Kamera służy przede wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Mogą oni sprawdzić natężenie ruchu na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej z ul. Powstańców Śląskich.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bemowo.waw.pl