Warszawa: Kamery drogowe

Kamery drogowe

Widok z kamery drogowej w Warszawie

Strona głównaCentrum Nauki Kopernik

Kamera drogowa w Warszawie

Kamery mają coraz szersze zastosowanie nie tylko w życiu codziennym ale również w kwestii bezpieczeństwa. Policja dzięki nagraniom z kamer jest w stanie określić i zidentyfikować sprawcę wypadku drogowego czy też kolizji. Zwykłym obywatelom kamery zamontowane przy drogach też mogą okazać się bardzo pomocne.

Mieszkańcy Warszawy miesięcznie tracą około 9 godzin w korkach pokonując średnio 10-kilometrową trasę do pracy. W zależności od samochodu może nas to kosztować nawet 13 złotych dziennie. O ile nie możliwe jest ominięcie korków w drodze do pracy i z pracy do domu, bo pracujemy w wyznaczonych godzinach, to nie powinniśmy tracić cennego czasu i pieniędzy stojąc w korku w drodze do sklepu czy wyjeżdżając poza miasto. Tu właśnie z pomocą przychodzą nam kamery zamontowane przy drogach. Przed wyjazdem wystarczy sprawdzić sytuację na drodze, którą planujemy jechać. W razie korków, każdy na spokojnie powinien przekalkulować sobie w głowie czy opłaca się wyruszać wcześniej, czy jest może jakaś alternatywna droga? A może warto wyruszyć godzinę później, kiedy korki się rozładują i ruch na drodze będzie płynny. Zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale również i czas.

Poniżej udostępniliśmy ponad 100 widoków z kamery znajdujących się przy drogach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy. Jakość obrazu może i nie powala na kolana, jednak jest wystarczająca do oceny natężenia ruchu oraz sytuacji na danej drodze.

Obraz z kamery pochodzi ze strony traxelektronik.pl