Warszawa: Praga

Praga

Widok z kamery na Aleję Solidarności w stronę ulicy Radzymińskiej w Warszawie

Widok z Warsaw Financial CenterPZU TowerZobacz obrazy z 3 kamer

Kamera na Pradze przy Alei Solidarności w Warszawie

Na zdjęciu z kamery Aleja Solidarności w stronę ulicy Radzymińskiej. Praga to dzielnica Warszawy położona na wschód od Wisły. Stanowi centralną część prawobrzeżnej Warszawy. Do 1791 roku była oddzielnym miastem. Podczas drugiej wojny światowej Praga uległa znacznemu zniszczeniu, jednak ta część miasta była w znacznie lepszym stanie niż lewobrzeżna część stolicy. Po wojnie wybudowano tu Fabrykę Samochodów Osobowych oraz Stadion Dziesięciolecia, na miejscu którego stoi Stadion Narodowy.

Przez kolejne dziesięciolecia Praga została zaniedbana. Brakowało pieniędzy na wszelkie inwestycję, na kulturę, cele mieszkaniowe oraz infrastrukturę komunikacyjną. Mimo, że dziś Praga jest w o wiele lepszym stanie widoczne są skutki wojny i braku pieniędzy. Brak obwodnicy powoduje korki, a po dziś dzień widoczne są zniszczenia na budynkach powstałe w trakcie II wojny światowej. Niestety, również do dnia dzisiejszego Praga ma opinię dzielnicy zaniedbanej socjalnie, zamieszkałą przez ludność gorzej wykształconą i uboższą. Statystyki dotyczące wyników nauki w szkołach podstawowych i gimnazjalnych to potwierdzają.

Aktualnie Praga powoli się rozwija, prowadzone są nowe inwestycje, m.in.: budowa nowych bloków, w których mieszkania są coraz chętniej kupowane. Część starych budynków została odnowiona, linie tramwajowe są modernizowane. W trakcie budowy jest także II linia metra. Powstało tu sporo sklepów, galerii oraz mniejszych i większych punktów gastronomicznych. Powoli zacierają się widoczne granice pomiędzy Pragą a resztą miasta. Na obrazie z kamery widoczna jest Aleja Solidarności.

2015.02.01 - Przykładowy obraz z kamery Pragi w Warszawie

Praga z kamery w Warszawie Dzielnica Praga z kamery w Warszawie

Obraz z kamery pochodzi ze strony warszawa-wilenska.pl