Warszawa: Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik

Widok z kamery na Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Kamery drogoweStadion Narodowy lodowisko

Kamera w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W Centrum Nauki Kopernik CNK znajdziemy sześć stałych wystaw, które składają się z kilkuset interaktywnych stanowisk. Pierwszą z nich jest Świat Ruchu, gdzie możemy poznać wiele ciekawych zagadnień związanych z ruchem w pojęciu fizycznym. Kolejną stałą wystawą jest Człowiek i Środowisko, tutaj znajduje się m.in. symulator jazdy po alkoholu i modele pajęczyn, które zostały utkane przez pająki pod wpływem środków odurzających. Korzenie Cywilizacji to kolejna wystawa, na której zaprezentowana jest historia cywilizacji oraz najważniejsze wynalazki. W Strefie Światła przedstawione są zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym. W galerii Re:generacja możemy sprawdzić się jako mówca w parlamencie, istnieje też możliwość wysłania komunikatu na pokład sondy Pioneer 10.

Wystawa Teatr Robotyczny znajduje się przy galerii Korzenie Cywilizacji, tutaj zobaczyć możemy wahadło Foucaulta oraz symulację ruchu planet z Układu Słonecznego. Dla najmłodszych została przygotowania galeria, która w przystępny sposób porusza zagadnienia związane z przyrodą. Oprócz stałych wystaw są też wystawy czasowe, więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie CNK. Zwiedzający do dyspozycji mają również laboratoria oraz planetarium, gdzie odbywają się pokazy i seanse o tematyce popularnonaukowej.

2015.01.23 - Przykładowy obraz z kamery Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik z kamery w Warszawie

Na obrazie z kamery widoczny jest hol przy wejściu do Centrum Nauki Kopernika. Niewątpliwie jest to jedno z ciekawszych miejsc w Warszawie, które warto odwiedzić. Budynek CNK znajduje się nad Wisłą opodal mostu Świętokrzyskiego i nowo wybudowanej stacji metra. Obraz z kamery transmitowany jest w robocze dni do godziny 16-tej, po tym czasie pokazywane jest ostatnie zdjęcie zarejestrowane przez kamerę.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kopernik.org.pl