Warszawa: Lotnisko Babice

Lotnisko Babice

Widok z kamery na Lotnisko Babice w Warszawie

Lodowisko na Stadionie NarodowymBemowo ulica GórczewskaZobacz obraz z drugiej kamery

Kamera z lotniska Babice w Warszawie

Lotnisko Babice położone jest w obrębie dzielnicy Bemowo w Warszawie, przy granicy z dzielnicą Bielany. Kamera zamontowana jest przy hangarze samolotowym. W lewym górnym rogu obrazu z kamery widnieje komunikat pogodowy tzw. METAR. Jest to format raportu pogodowego, który używany jest w meteorologii lotniczej i prognozie pogody. Typowy report METAR zawiera informację o temperaturze, ciśnieniu, temperaturze punktu rosy, kierunku i sile wiatru, widzialności oraz informację na temat pokrywie i wysokości podstawy chmur. Warto również wspomnieć, że na Lotnisku Babice w 1959 roku wylądował Boeing 707 z ówczesnym wiceprezydentem USA Richardem Nixonem.

Na terenie Lotniska Babice organizowane są też imprezy o charakterze sportowy, rekreacyjnym, kulturalnym i społecznym. 16 września 1996 roku na lotnisku odbył się koncert Michaela Jacksona, na który przybyło aż 120 tys. fanów z całej Polski. Dość często organizowane są tu też szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy samochodem na płytach poślizgowych oraz próby sprawnościowe na odcinku suchym. Mieszkańcy Bemowa nie są zbyt przyjaźnie nastawieni do lotniska ze względu na hałas, który generowany jest przez samoloty. W sumie ciężko się temu dziwić.

2015.02.01 - Przykładowy obraz z kamery na lotnisku Babice w Warszawie

Lotnisko Babice z kamery w Warszawie

Kamera z lotniska jest jedną z ciekawszych. Szkoda tylko, że nadaje obraz odświeżany w formie zdjęcia a nie w formie strumienia. Wtedy moglibyśmy na bieżąco śledzić starty i lądowania samolotów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony aero.webcam