Warszawa: PZU Tower

PZU Tower

Widok z kamery na PZU Tower w Warszawie

PragaZłota 44 Tower

Kamera na PZU Tower w Warszawie

Obraz pochodzi z kamery zamontowanej w budynku Warsaw Financial Center, który znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej z ul. Emilii Plater. Na pierwszym planie widoczny jest PZU Tower mieszczący się przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej, na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu . Został on wybudowany w latach 1997-2000. W sąsiedztwie znajduje się Dworzec Centralny oraz centrum handlowe Złote Tarasy.

Na 26 kondygnacjach w PZU Tower dostępnych jest aż 47 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Budynek został wyposażony w wiele ciekawych nowinek technologicznych m.in w inteligentną klimatyzację. W pokoju, w którym zostanie otwarte okno klimatyzacja automatycznie się wyłącza. Nad atrium, na dachu znajduje się system luster, które kierują promienie słoneczne tak, aby ogrzewały wnętrze budynku. Gdy system uzna, że temperatura jest zbyt wysoka, zsuwa na lustra płócienne rolety. Zastosowano również system kontroli wind. Po wybraniu w panelu docelowej kondygnacji pojawia się informacja ze wskazaniem, do której windy musimy się udać.

2015.01.23 - Przykładowy obraz z kamery PZU Tower w Warszawie

PZU Tower z kamery w Warszawie

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w PZU Tower pochłonęło dużo pieniędzy, jednak głównym założeniem projektantów było, aby budynek był jak najtańszy w eksploatacji. Kamera skierowana jest na północno-wschodnią cześć Warszawy. Przy dobrej pogodzie w oddali możemy dostrzec Lotnisko Babice na Bemowie. Widoczna jest też część dzielnicy Żoliborz i Bielany.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcam.lygo.pl