Warszawa: Widok z Warsaw Financial Center

Widok z Warsaw Financial Center

Widok z kamery na Warsaw Financial Center w Warszawie

Bemowo ulica GórczewskaPraga

Kamera z Warsaw Financial Center w Warszawie

Dzięki kamerze zamontowanej na budynku Warsaw Financial Center możemy oglądać widok na centrum Warszawy. Po prawej stronie obrazu z kamery znajduje się galeria Złote Tarasy oraz Dworzec Centralny. Oko kamery skierowane jest na południowo-wschodnią część Warszawy. Po lewej stronie obrazu z kamery widoczna jest ul. Marszałkowska, zaś naprzeciwko, za Pałacem Kultury i Nauki schowany jest budynek hotelu Novotel. W dolnym rogu obrazu z kamery widoczna jest jedna z największych i najdłuższych arterii komunikacyjnych Warszawy – Aleje Jerozolimskie.

Budynek Pałacu Kultury i Nauki dysponuje ogromną powierzchnią użytkową, na której znajduje się ponad 3 tys. pomieszczeń, które zajmowane są między innymi przez: Multikino, orkiestrę, dwa muzea, cztery teatry, dwie biblioteki publiczne oraz Punkt Informacji Turystycznej. Nie każdy wie, że na 45 piętrze Pałacu Kultury i Nauki mieszka para sokołów wędrownych o imionach Wars i Sawa. Ornitologicznego Big Brothera możecie zobaczyć na kamerach udostępnionych w naszym serwisie.

2015.01.23 - Przykładowy obraz z kamery Warsaw Financial Center w Warszawie

Widok z Warsaw Financial Center z kamery w Warszawie

Pałac Kultury i Nauki jest chyba najbardziej rozpoznawalnym budynkiem w Polsce. Jest on widoczny praktycznie z każdego zakątka Warszawy. Dla wielu turystów, a nawet „nowych” Warszawiaków PKiN stanowi swoisty drogowskaz.

Projekt Pałacu Kultury i Nauki został wykonany przez Lewa Rudniewa. Budowa rozpoczęła się 2 maja 1952 roku, a zakończyła się 22 lipca 1955 roku. Budynek został wykonany w całości z kamienia i piaskowca. Wznosi się na wysokość 230 metrów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcam.lygo.pl