Warszawa: Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki

Widok z kamery na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Stadion NarodowyRynek Starego Miasta

Kamera na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Na obrazie z kamery online widoczna jest centralna część Warszawy oraz jej symbol - Pałac Kultury i Nauki. Jest to najwyższy budynek w Polsce, który wznosi się na wysokość 237 metrów (liczone wraz ze wspornikiem antenowym). Pałac Kultury i Nauki ma aż 42 piętra, na których mieści się ponad 3000 pomieszczeń. Wiele z nich zajętych jest przez firmy i instytucje oraz Polską Akademię Nauk. Ponadto w Pałacu znajduje się poczta, kino, teatry, biblioteki oraz muzea. Każdego roku w pałacowych salach konferencyjnych odbywa się co najmniej kilkadziesiąt kongresów i szkoleń. Sala koncertowa mieszcząca się w Pałacu bez wątpienia jest jedną z najważniejszych i największych w Polsce. Pomieścić ona może prawie 3000 osób.

Jedną z największych atrakcji jest taras widokowy znajdujący się na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki, na wysokości około 114 metrów. Z tarasu widokowego roztaczają się fantastyczne widoki na panoramę Warszawy. W noc sylwestrową na przełomie 2000/2001 roku został odsłonięty zegar (drugi co do wielkości w Europie). Każda z tarcz zegara ma średnicę 6 metrów.

2015.01.30 - Przykładowy obraz z kamery

Pałac Kultury i Nauki kamera w Warszawie

21 lipca 2015 roku Pałac Kultury i Nauki skończy 60 lat. Pomysłodawcą projektu był Józef Stalin. Budynek jest "Darem narodów radzieckich dla narodu Polskiego". Chcąc, nie chcąc Pałac Kultury i Nauki na stałe wpisał się w panoramę Warszawy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcams.travel