Warszawa: Złota 44 Tower

Złota 44 Tower

img src="img/warszawa_kamera_zlota_44_tower.png" alt="Widok z kamery na Tower Złota 44 w Warszawie">

PZU TowerMost Siekierkowski

Kamera przy Złota 44 Tower w Warszawie

Złota 44 to najdroższy i najbardziej ekskluzywny apartamentowiec w Europie Środkowej. Budynek kształtem przypomina szklany żagiel. Wieżowiec został zaprojektowany przez Daniela Libeskind’a, słynnego nowojorskiego architekta pochodzenia polsko-żydowskiego.

Złota 44 Tower po oddaniu do użytku będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce oraz w Unii Europejskiej. Jego wysokość wynosi 192 metry. Mieszkańcy budynku do dyspozycji będą mieli basen, saunę, taras widokowy, fitness klub i recepcję z konsjerżami. Aż 266 apartamentów mieścić się będzie na piętrach od 9 do 52. Będą one wyposażone w system HMS, który umożliwia komputerowe sterowanie klimatyzacją, żaluzjami, ogrzewaniem i oświetleniem. Mieszkańcy otrzymają karty magnetyczne, które umożliwią wjazd windą na piętro, na którym znajduje się mieszkanie właściciela.

2015.01.30 - Przykładowy obraz z kamery Złota 44 Tower w Warszawie

Złota 44 Tower z kamery w Warszawie

Budowa wielokrotnie była wstrzymywana przez problemy finansowe spółki odpowiedzialnej za Złotą 44. W 2014 roku budynek został sprzedany dla amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Amstar i BBI Development. Firmy zapłaciły za apartamentowiec ok. 260 mln złotych. Budynek ma zostać oddany do użytku w ostatnim kwartale 2016 roku. Najtańsze apartamenty (na niższych kondygnacjach) zaczynają się od 25 tys. za m. kw. Budynek niewątpliwie robi wrażenie, jeszcze przed rozpoczęciem budowy został okrzyknięty nowym symbolem Warszawy. Dzięki kamerze, mamy szansę zobaczyć podobne widoki do tych, roztaczających się z nowego apartamentowca.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcam.lygo.pl