Warszawa: Wybrzeże Gdańskie przy Sanguszki (nieaktywna)

Wybrzeże Gdańskie przy Sanguszki (nieaktywna)

Obraz z kamery online z Wybrzeża Gdańskiego przy skrzyżowaniu z Sanguszki w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na Wybrzeżu Gdańskim przy ulicy Sanguszki w Warszawie

Kamera zainstalowana jest przy ulicy Wybrzeże Gdańskie, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Romana Sanguszki, która w tym miejscu ma swój początek. Obiektyw kamery skierowany został na południe w stronę Wybrzeża Kościuszkowskiego.

Pomiędzy ulicami: Wybrzeże Gdańskie, Boleść, Sanguszki i Rybaki znajduje się warszawskie Nowe Miasto, które warto odwiedzić. Nowe Miasto powstało na przełomie XIV i XV wieku, na północ od Starego Miasta. Zabudowa koncentrowała się wówczas wokół nowego Rynku. Główną ulicą Nowego Miasta jest ulica Freta, łącząca obie części Warszawy. Zaczyna się ona tuż za Barbakanem. To właśnie przy tej ulicy mieszkała i wychowała się Maria Składowska-Curie. Niestety większość zabudowań zostało zniszczonych w trakcie II Wojny Światowej, a odbudowa nastąpiła dopiero po jej zakończeniu.

Do najważniejszych zabytków warszawskiego Nowego Miasta należy zaliczyć kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, wzniesiony po 1411 roku w stylu gotyckim. Jest to najstarsza świątynia w tej części Warszawy. Warto także zwrócić szczególną uwagę na kościół sakramentek pod wezwaniem św. Kazimierza w końca XVII wieku oraz kościół paulinów pw. św. Ducha z przełomu XVII i XVIII wieku.

Przemierzając spacerem Nowe Miasto warto zwrócić na zabytkowe kamienice z XVII-XVIII wieku, które zrekonstruowano tuż po wojnie, choć mniej wiernie niż na Starym Mieście. Styl tych kamienic niestety jedynie nawiązuje do architektury XVIII-, XIX-wiecznej. Tutaj także znajduje się Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, które zdecydowanie warto odwiedzić razem z Rynkiem Nowego Miasta.

Przykładowe zdjęcie z Wybrzeża Gdańskiego przy Sanguszki w Warszawie

Przykładowy obraz z Wybrzeża Gdańskiego przy Sanguszki w Warszawie

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl