Warszawa: Wybrzeże Gdańskie przy Grodzkiej (nieaktywna)

Wybrzeże Gdańskie przy Grodzkiej (nieaktywna)

Obraz z kamery online z Wybrzeża Gdańskiego przy Grodzkiej w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na Wybrzeżu Gdańskim przy Grodzkiej w Warszawie

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczne jest skrzyżowanie ulicy Wybrzeże Gdańskie z ulicą Grodzką. Obiektyw kamery skierowany został na północ na ulicę Wybrzeże Gdańskie w kierunku Wybrzeża Gdyńskiego. Ulica Wybrzeże Gdańskie rozpoczyna się przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Tuż za kamerą.

Przy Wybrzeżu Gdańskim znajduje się Fort Legionów, wybudowany w latach 1851-1853. Jest to fort pierścienia umocnień wokół Cytadeli Warszawskiej. Trzykondygnacyjna wieża artyleryjska wybudowana została według projektu francuskiego fortyfikatora Marca Montalemberta. Rzut obiektu przypomina niepełnego, ceglanego walca, który zamknięty jest od północnego-zachodu bramą z mostem zwodzonym.

Ciekawym miejscem w pobliżu Wybrzeża Gdańskiego jest także Multimedialny Park Fontann, składający się z czterech fontann, usytuowany na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP, zwanym potocznie Podzamczem. Fontanny po raz pierwszy uruchomiono 7 maja 2011 roku. W piątkowe, a także sobotnie wieczory oraz czasami w tygodniu odbywają się tutaj pokazy „woda-dźwięk- światło”, w których wykorzystywane są reflektory LED i lasery.

Nieopodal Wybrzeża Gdańskiego znajduje się także Stare Miasto, będące najstarszym ośrodkiem miejskim Warszawy. Ten zwarty zespół architektury zabytkowej, głównie z XVII i XVII wieku, charakteryzujący się średniowiecznym układem zabudowy, robi ogromne wrażenie. Całe Stare Miasto otulone jest pierścieniem murów obronnych wywodzących się z XIV-XVI wieku, i rozplanowane zostało na planie prostokąta.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż warszawskie Stare Miasto w 1980 roku umieszczone zostało na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Stare Miasto widnieje jako przykład niemal kompletnej rekonstrukcji.

Przykładowe zdjęcie z Wybrzeża Gdańskiego przy Grodzkiej w Warszawie

Przykładowy obraz z Wybrzeża Gdańskiego przy Grodzkiej w Warszawie

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl