Warszawa: Wybrzeże Gdańskie (nieaktywna)

Wybrzeże Gdańskie (nieaktywna)

Obraz z kamery online z Wybrzeża Gdańskiego w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na Wybrzeżu Gdańskim w Warszawie

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczne Wybrzeże Gdańskie w Warszawie, które jest częścią Wisłostrady. Wybrzeże Gdańskie to dwupasmowa ulica wiodąca wzdłuż Wisły, na jej lewym brzegu. Przebiega przez dzielnicę Śródmieście.

Ulica Wybrzeże Gdańskie utworzona została w obrębie dawnego koryta Wisły. Począwszy od XVIII wieku na tym terenie powstawały tamy, na których osadzał się wydobywany tutaj piach, co spowodowało zamulenie koryta Wisły i oddaleniem się linii brzegowej.

Na zdjęciach z kamery widoczny jest także dwupoziomowy Most Gdański, stanowiący część obwodnicy śródmiejskiej. Wybudowany został ze stali w latach 1957-1959 na filarach pozostałych po pierwszy moście Pod Cytadelą. Każdego dnia przez Most Gdański przejeżdża ponad 50 000 samochodów. Górnym poziomem przez most przejeżdżają samochody, zaś dolnym tramwaje. Wieczorem przejeżdżając koło mostu od południa możemy zobaczyć świecący neon z napisem „Miło Cię widzieć”, laureata konkursu Mariusza Lewczyka „Neon dla Warszawy” z 2013 roku.

W okolicach Wybrzeża Gdańskiego znajduje się Zamek Królewski, będący obowiązkowym punktem zwiedzania dla turystów przybywających do stolicy Polski. Jest to imponująca, ogromna budowla wybudowana w barokowo-klasycystycznym stylu. Znajduje się przy placu Zamkowym 4. Obecnie pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. Pierwotnie zamek był rezydencją książąt mazowieckich, lecz już od XVI wieku pełnił rolę siedziby władz I Rzeczpospolitej.

Również nieopodal Wybrzeża Gdańskiego znajdują się bardzo ładne Arkady Kubickiego. Budowla wzniesiona została na początku XIX wieku, w latach 1818-1821, według projektu Jakuba Kubickiego – polskiego architekta. Obiekt wzniesiony został na skarpie, od wschodniej strony Zamku Królewskiego. Zmierzając w stronę Arkad od frontu obiekt robi niesamowite wrażenie! Warto w tym miejscu zrobić sobie zdjęcie upamiętniające wizytę!

Przykładowe zdjęcie z Wybrzeża Gdańskiego w Warszawie

Przykładowy obraz z Wybrzeża Gdańskiego w Warszawie

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl