Warszawa: Wisłostrada (nieaktywna)

Wisłostrada (nieaktywna)

Obraz z kamery online z Wisłostrady w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na Wisłostradzie w Warszawie

Kamera została zamontowana przy skrzyżowaniu ulicy Ludnej i Wioślarskiej, tuż przy słynnej Wisłostradzie. Szklane oko kamery skierowane zostało na zachód, w kierunku ulicy Ludnej, która swój początek bierze tuż za kamerą, zaś kończy się przy skrzyżowaniu ulic: Kruczkowskiego, Książęcej i Rozbrat. Natomiast ulica Wioślarskiej od południa jest przedłużeniem ulicy Solec i biegnie na północ, gdzie kończy się przy Moście Poniatowskiego.

Wisłostrada, jak sama nazwa arterii wskazuje, to droga wiodąca wzdłuż brzegu Wisły (lewego), składająca się z ciągu ulic: Pułkowej, Wybrzeże Gdyńskie, Gdańskie, Kościuszkowskie, Wioślarskiej, Solec, Czerniakowskiej oraz Powsińskiej, Wiertniczej, Przyczółkowej oraz Łukasza Drewny. Całkowita długość warszawskiej Wisłostrady wynosi 21 kilometrów. Droga otwarta została w 1974 roku, a budowana była przez 39 miesięcy.

Wisłostrada łączy północną granicę miasta Warszawy z jej południową granicą. W najwęższych miejscach posiada przynajmniej dwa pasy ruchu w każdą stronę. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż droga przecina się bezkolizyjnie z wieloma ulicami dzięki wielopoziomowym skrzyżowaniom, lecz na Wisłostradzie znajdują się także sygnalizacje świetlne.

Wisłostrada, choć pełni bardzo ważną rolę komunikacyjną, jest niezbyt lubianą drogą, bowiem położona jest tuż przy samej Wiśle sprawiając, że rzeka oddzielona jest od Warszawy, uniemożliwiając mieszkańcom dojście do niej w celu spędzenia wolnego czasu. Jest stosunkowo niewiele miejsc, w których warszawiacy mogą spędzić wolny czas nad lewym brzegiem Wisły.

Obecnie na lewym brzegu Wisły znajdują się zaledwie dwa miejsca umożliwiające spędzanie wolnego czasu nad Wisła. Są to okolice wylotu ul. Tamka, przy skwerze kpt. Stanisława Skibniewskiego oraz Skwer Tadeusza Kahla, gdzie znajduje się pomnik warszawskiej Syrenki. Wzdłuż Wisły oraz Wisłostrady biegną ścieżki rowerowe, niestety nie na całej długości.

Przykładowe zdjęcie z Wisłostrady w Warszawie

Przykładowy obraz z Wisłostrady w Warszawie

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl