Warszawa: Widok z Pałacu Kultury (nieaktywna)

Widok z Pałacu Kultury (nieaktywna)

Szpica Pałacu Kultury

Zobacz obrazy z 16 kamerZobacz obraz online z kamery

Widok z Pałacu Kultury w Warszawie

Warszawa to niekwestionowane centrum biznesowe oraz naukowe. Stolicę Polski każdego roku odwiedza przynajmniej kilka tysięcy turystów. Miasto słynie przede wszystkim ze wspaniałej starówki i licznych zabytków. To właśnie tutaj, odbywają się najważniejsze i największe wydarzenia kulturalne w Polsce. Zdaje się, że w mieście, które praktycznie z każdej strony jest zalane asfaltowymi ulicami i niezliczoną ilością betonu, nie ma miejsca na dziką i nieznaną ludziom przyrodę…

A jednak na 45 piętrze Pałacu Kultury i Nauki znajduje się gniazdo zamieszkałe przez Sokoły Wędrowne. Jest to bardzo rzadki ptak, który jeszcze 100 lat temu występował dość licznie na terenie Polski. Niestety w połowie XX wieku, jego populacja znacząco spadła, głównie ze względu na skażenie środowiska biocydami.

Obraz pochodzi z kamery zamontowanej przy samym wejściu do gniazda, w którym od ponad 10 lat mieszkają Sokoły Wędrowne. Kamera zamontowana w gnieździe (również udostępniona w naszym serwisie) daje nam możliwość podglądania życia sokołów, a przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć jak wykluwają się młode. Niewątpliwie jest to jedno z ciekawszych wydarzeń, które możemy zaobserwować na obrazie z kamery. Chyba każdy się zgodzi, że jest to niezwykły "Big Brother" w wersji ptasiej, bez cenzury i całkiem naturalnie.

2015.01.20 - Przykładowy obraz z kamery

Widok z Pałacu Kultury w Warszawie

Gniazdo jest pod opieką Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół". Wbrew pozorom kamera nie pokazuje obrazu statycznego i jest jak najbardziej przekazem strumieniowym na żywo. Wprawni podglądacze zauważą, że co jakiś czas kamera zmienia swoją pozycję i penetruje okoliczne budynki celem znalezienia sokołów - wtedy też możemy podziwiać panoramę Warszawy wprost z Pałacu Kultury. Jeśli uda się Wam złapać obraz z sokołem to prosimy przesłać do nas, a na pewno umieścimy go w naszym serwisie.

2015.02.01 - Wieża Pałacu Kultury - szpica