Warszawa: Ulica Zajęcza (nieaktywna)

Ulica Zajęcza (nieaktywna)

Obraz z kamery online z ulicy Zajęczej w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na ulicy Zajęczej w Warszawie

Kamera zamontowana została przy skrzyżowaniu ulicy Zajęczej z ulicą Topiel w Warszawie, na osiedlu Powiśle, które jest częścią dzielnicy Śródmieście. Powiśle od północy graniczy ze Starym Miastem, od południa z Ujazdowem, natomiast od zachodu ze Śródmieściem Północnym i Południowym, zaś wschodnią granicę Powiśla wyznacza Wisła.

Powiśle jest dość przyjaznym osiedlem. Znajduje się tutaj sporo terenów zielonych jak na Warszawę. Osiedle położone jest nieopodal centrum miasta, tuż przy Wiśle i stanowi doskonałe miejsce do zamieszkania dla osób młodych, aktywnych zawodowo.

Na Powiślu i w jego najbliższych okolicach znajduje się sporo ciekawych miejsc i zabytków. Wśród najważniejszych należy wyróżnić Teatr Ateneum im. Stefana Jarcza. Został on założony w 1930 roku, 9 grudnia. Warto wybrać się także na Rynek Mariensztacki znajdujący się w pobliżu placu Zamkowego. Plac powstał w XIX wieku, w 1865 roku i jest zabudowany z trzech stron.

Niecodzienną atrakcją, o której w sumie niewielu turystów wie, a nawet mieszkańców Warszawy, jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Muzeum założone zostało w 1973 i jest jedynym w Polsce dysponującym zbiorami poświęconymi jedynie kulturze Azji, Oceanii, a także Australii.

Ciekawym obiektem, już ściśle związanym z historią Warszawy, jest Zamek Ostrogskich. Obiekt usytuowany jest przy ulicy Tamka 41 w Warszawie. Obecnie mieści się tutaj Muzeum Fryderyka Chopina. Zamek, choć z praktycznego punktu widzenia jest to pałac, wybudowany został w II połowie XVII wieku.

Przykładowe zdjęcie z ulicy Zajęczej w Warszawie

Przykładowy obraz z ulicy Zajęczej w Warszawie

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl