Warszawa: Ulica Świętokrzyska (nieaktywna)

Ulica Świętokrzyska (nieaktywna)

Kamera z widokiem na ulicę Świętokrzyską w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera na ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie

Na obrazie z kamery widoczne jest skrzyżowanie ulicy Świętokrzyskiej z Marszałkowską. Kamera znajduje się w budynku Warsaw Financial Center, który położony jest przy skrzyżowaniu ulicy Świętokrzyskiej i Emilii Plater. WFC jest jednym z najbardziej prestiżowych wieżowców w Warszawie. Budynek powstał w 1998 roku, mieszczą się w nim siedziby banków, kancelarie prawne oraz firmy z branży finansowej.

Ulica Świętokrzyska rozpoczyna się przy ul. Kopernika i biegnie aż do al. Jana Pawła II. Jest to jedna z najstarszych dróg narolnych w Warszawie. Stanowi jedną z najważniejszych arterii komunikacyjnych Śródmieścia. Świętokrzyska na odcinku od Nowego Światu do Marszałkowskiej została obudowana głównie potężnymi gmachami biurowców, siedzibami ministerstw, Banku Narodowego oraz wielu innych instytucji. Na obrazie z kamery, po lewej stronie ulicy widoczne są domy mieszkalne, w których znajdują się liczne sklepy na parterze. Po prawej stronie ulicy widoczna jest linia drzew przynależących do skweru pl. Defilad, który położony jest wokół Pałacu Kultury i Nauki.

2015.01.30 - Przykładowy obraz z kamery

Ulica Świętokrzyska kamera w Warszawie

Widok z tej kamery należy do dość ciekawych, a w szczególności w słoneczne dni. W prawym górnym rogu obrazu z kamery, przy dobrej pogodzie możecie dostrzec Stadion Narodowy, który znajduje się około 6 kilometrów dalej (w linii prostej).

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcam.lygo.pl