Warszawa: Ulica Kruczkowskiego (nieaktywna)

Ulica Kruczkowskiego (nieaktywna)

Obraz z kamery online z ulicy Kruczkowskiego w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na ulicy Kruczkowskiego w Warszawie

Kamera zamontowana została przy skrzyżowaniu ulic: Kruczkowskiego, Książęcej, Ludnej oraz Rozbrat. Ulica Ludna rozpoczyna się przy Wisłostradzie, a dokładniej przy ulicy Wioślarskiej, i kończy się przy wspomnianym skrzyżowaniu. Przedłużeniem ulicy Ludnej jest ulica Książęca, która tutaj ma swój początek i biegnie na zachód do placu Trzech Krzyży. Ulica Kruczkowskiego rozpoczyna się przy opisywanym skrzyżowaniu i biegnie na północ do ulic Topiel, natomiast ulica Rozbrat biegnie na południe do skrzyżowania z aleją Armii Ludowej. Obiektyw kamery skierowany został na północ w stronę ulicy Kruczkowskiego.

Pomiędzy ulicą Ludną, Kruczkowskiego oraz Aleją 3-go Maja znajduje się przyjemny teren zielony, jakim jest Park im. Janiny Porazińskiej. Park otrzymał nazwę w 2011 roku z okazji 40-lecia śmierci sławnej pisarki mieszkającej na warszawskim Powiślu. Na terenie parku utworzonych zostało osiem alejek, a każda z nich otrzymała literacką nazwę m.in.: Psotki i śmieszki, Bajki iskierki, Tajemniczej butki, Kozuchy Kłamczuchy, Ele-Mele, Szewczyka Dratewki oraz Dwie Dorotki i Płomyczek. W parku znajdują się bajkowe figury oraz rzeźby upamiętniające bohatera książki „Kichuś majstra Lepigliny”. Park im. Janiny Porazińskiej jest bardzo przyjemnym miejscem do odpoczynku w ciepłe, letnie dni.

Po drugiej stronie ulicy Kruczkowskiego, pomiędzy ulicą Książęcą, al. Na Skarpie, Górnośląską, Rozbrat, Szarej, Koźmińskiej, Śniegockiej, Czerniakowskiej oraz Solec, Wilanowskiej i Ludnej znajduje się Park Marszałka Edwarda Rydza Śmiałego. Park składa się z kilku zespołów dużych układów parkowych usytuowanych na warszawskim Solcu. Na jego terenie znajduje się kilka miejsc pamięci, Śródmiejski Ośrodek Rekreacji „Solec” oraz wrotowisko „Jutrzenka”.

Na północ od Parku Marszałka Edwarda Rydza Śmiałego znajduje się Muzeum Narodowe. Jest to jedno z największych muzeów w Polsce, największe w Warszawie. Założone zostało w II połowie XIX wieku, dokładnie w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych. Muzeum Narodowe w Warszawie gromadzi zbiory sztuki starożytnej m.in.: egipskiej, greckiej i rzymskiej, a także malarstwa polskiego począwszy od XIII wieku oraz malarstwa obcego (włoskiego, holenderskiego, niemieckiego, rosyjskiego). Ponadto na miejscu wyeksponowane są zbiory numizmatyczne i rzemiosła artystycznego.

Przykładowe zdjęcie z ulicy Kruczkowskiego w Warszawie

Przykładowy obraz z ulicy Kruczkowskiego w Warszawie

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl