Warszawa: Świątynia Opatrzności Bożej (nieaktywna)

Świątynia Opatrzności Bożej (nieaktywna)

Widok z kamery na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie

Na obrazie z kamery widoczna jest Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie (Wilanów), która jest jeszcze w trakcie budowy. Kościół został wzniesiony u zbiegu ulic Ks. Prymasa Augusta Hlonda i Alei Rzeczypospolitej. Świątynia jest głównym elementem kompleksu Opatrzności Bożej, w którego skład wchodzi również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków.

Nowoczesna budowla znacząco odbiega od wyglądu współczesnych i tych starodawnych świątyń. Budynek symbolizuje cztery drogi, którymi Polacy walczyli o wolność, czyli: modlitwa, cierpienia, oręż i kultura. Warto w tym miejscu wspomnieć, że historia budowy świątyni sięga ponad 200 lat wstecz, aż do roku 1791, kiedy to została uchwalona przez posłów sejmu czteroletniego decyzja o budowie Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wyrazem dziękczynienia za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Otwarcie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego dla zwiedzających planowane jest na rok 2017. Panteon Wielkich Polaków już od jakiegoś czasu udostępniony jest zwiedzającym od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 17.00.

2015.01.20 - Przykładowy obraz z kamery Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Świątynia Opatrzności Bożej kamera w Warszawie

Niestety na obrazie z kamery widoczna jest tylko niewielka część nowo powstałej świątyni. Miejmy nadzieję, że w przyszłości kamera zostanie nakierowana wprost na świątynie. Obecna kamera dość często zmienia swoje położenie, dzięki czemu mamy sposobność obejrzenia najbliższego otoczenia świątyni.

Obraz z kamery pochodzi ze strony streamonline.biz