Warszawa: Stare Miasto z biura turystycznego Bezkresy (nieaktywna)

Stare Miasto z biura turystycznego Bezkresy (nieaktywna)

Obraz z kamery biura turystycznego Bezkresy w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Widok z biura turystycznego Bezkresy w Warszawie

Przechadzka po ulicach Starego Miasta pozwoli odpocząć od głośnych dźwięków Warszawy i uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Klimatyczne uliczki, zakątki oraz przytulne kawiarenki tworzą niepowtarzalny klimat. Stare jak i Nowe Miasto latem stanowi swoistą scenę dla licznych występów muzycznych, teatralnych i wydarzeń kulturalnych.

Na obrazie z kamery bardzo dobrze widoczne są zabytkowe kamienice, które nadają klimat Staremu Miastu. Zostały one praktycznie całkowicie zniszczone podczas powstania Warszawskiego w trakcie II wojny światowej. Mimo, że zostały odbudowane w nieco innych czasach zachowały swój unikatowy klimat i z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że jest to najpiękniejsze miejsce w Warszawie. Uwagę przykuwają również różnokolorowe elewacje kamienic.

Stare miasto, warto odwiedzić również zimą, kiedy pochowane są letnie ogródki, a pojawiają się świąteczne ozdoby i światełka oraz bardzo duża choinka, którą widać na obrazie z kamery. Obraz pochodzi z kamery zamontowanej przy Biurze Turystycznym "Bezkresy".

2015.01.29 - Przykładowy obraz z kamery biura turystycznego Bezkresy w Warszawie

Już po raz drugi na Starym Rynku w Warszawie funkcjonuje bezpłatna ślizgawka. Lodowisko powstało wokół pomnika Syrenki, okrąg ma około 14 metrów średnicy. W pobliżu stanęły budki gastronomiczne, na miejscu istnieje też możliwość wypożyczenia łyżew. Początkowo opinie na temat tego pomysłu były bardzo podzielone, jednak poprzedni sezon zimowy pokazał, że był to bardzo dobry pomysł, gdyż lodowisko cieszyło się dość dużym zainteresowaniem.