Warszawa: Rondo Waszyngtona (nieaktywna)

Rondo Waszyngtona (nieaktywna)

Obraz z kamery online z ronda Waszyngtona w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na rondzie Waszyngtona w Warszawie

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczne jest rondo Jerzego Waszyngtona położone na prawym brzegu Wisły. Obiektyw kamery skierowany został w stronę Alei Poniatowskiego, na zachód w kierunku mostu Poniatowskiego. Na zdjęciach z kamery, po prawej stronie widoczny jest Stadion Narodowy. Rondo Jerzego Waszyngtona usytuowane jest na Saskiej Kępie, w ciągu drogi wojewódzkiej numer 631, łączącej Warszawę z Nowym Dworem Mazowieckim, przebiegając przez ścisłe śródmieście. Nazwa ronda upamiętnia Jerzego Waszyngtona, pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Nieopodal ronda Jerzego Waszyngtona znajduje się zabytkowy park krajobrazowy – Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego. Park znajduje się na Pradze Południe, a jego granice wyznacza Aleja Zieleniecka, Aleja Waszyngtona oraz ul. Międzynarodowa, a także południowa linia brzegowa Jeziorka Kamionkowskiego.

Park Skaryszewski jest doskonałym miejscem na spacery, o każdej porze roku. Zadbana zieleń, przytulne alejki gwarantują doskonały wypoczynek od zgiełku miasta. Turyści odwiedzający park powinni zwrócić szczególną uwagę na liczne obiekty znajdujące się w parku. Na głównej alejce, tuż przy wejściu znajduje się Popiersie Ignacego Jana Paderewskiego. A na terenie całego parku znajdziemy rzeźby: „Rytm” Henryka Kuny, „Tancerkę” Stanisława Jackowskiego, „Kąpiącą się” Olgi Niewskiej, a także pomniki: E. M. House’a, pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej, kamień pamięci poległych lotników brytyjskich niosących pomoc powstaniu warszawskiego, kamień w miejscu potyczki oddziału Armii Krajowej obwodu Praga z Niemcami oraz wiele innych. W obrębie parku znajduje się także muszla koncertowa, będąca we władaniu Centrum Promocji Kultury.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż park w 2009 roku uzyskał tytuł: Najpiękniejszego Parku w Polsce oraz zajął trzecie miejsce w konkursie Najpiękniejszego Parku w Europie. Dużą popularnością cieszy się rekonstrukcja bitwy odgrywana w Parku Skaryszewskim w rocznicę bitwy o Olszynkę Grochowską. Udział w niej bierze kilkaset osób z Polski oraz kilku innych państw.

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl