Warszawa: Miejski Ogród Zoologiczny (nieaktywna)

Miejski Ogród Zoologiczny (nieaktywna)

ZOO w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Miejski Ogród Zoologiczny ZOO w Warszawie

Chyba każdy, kto odwiedził chociaż raz Warszawę w celach turystycznych był także w Warszawskim Zoo. Niewątpliwie jest to jedna z większych atrakcji turystycznych stolicy. Na zwiedzanie Zoo warto zarezerwować sobie od dwóch do czterech godzin. Zoo znajduje się na prawym brzegu Wisły przy ulicy Ratuszowej 13. Otwarte jest codziennie od 9 do 15.30.

Obecnie w zoo znajduje się ponad 3500 zwierząt reprezentujących 533 gatunki. Ogród zoologiczny został założony w 1928 roku, początkowo zajmował przestań około 12 hektarów i znajdowało się w nim zaledwie 500 zwierząt. Zoo rozwijało się dość szybko, a w 1937 roku urodził się słoń, który był dwunastym urodzonym słoniem w ogrodzie zoologicznym na świecie. Ówczesny dyrektor Jan Żabiński miał ambitne plany rozbudowy ogrodu jednak zostały one pokrzyżowane przez drugą wojnę światową, w trakcie której większość zwierząt zostało zabitych, zniszczona została też infrastruktura. Warszawskie Zoo prowadzi rozbudowaną działalność edukacyjną. Organizowane są tutaj liczne imprezy o charakterze kulturalnym oraz artystycznym. Jest to miejsce, które obowiązkowo trzeba odwiedzić będąc w Warszawie. Mniejsze, a nawet te starsze, dzieci z pewnością będą zadowolone z wizyty tym bardziej, że niektóre zwierzęta można pogłaskać np. owce.

Na obrazach z kamer zobaczyć możecie żyrafy Lokati, goryle oraz szympansy. Na tą chwilę dostępne są jedynie trzy obrazy z kamery, jednak w przyszłości prawdopodobnie zostaną uruchomione nowe kamery, które oczywiście udostępnimy w naszym serwisie.

2015.02.01 - Przykładowy obraz z kamery ZOO w Warszawie

Obraz z kamery pochodzi ze strony zoo.waw.pl