Warszawa: Czerniakowska przy Bartyckiej (nieaktywna)

Czerniakowska przy Bartyckiej (nieaktywna)

Obraz z kamery online z ulicy Czerniakowskiej przy Bartyckiej w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na ulicy Czerniakowskiej przy Bartyckiej w Warszawie

Kamera zainstalowana została na sygnalizacji świetlnej usytuowanej przy skrzyżowaniu ulicy Czerniakowskiej z ulicą Bartycką i Nowosielecką. Szklane oko kamery skierowane zostało na południe, w stronę ulicy Czerniakowskiej, w kierunku ulicy Powsińskiej. Ulica Bartycka rozpoczyna się przy ulicy Czerniakowskiej i biegnie na wschód w stronę ulicy Nadrzecznej. Natomiast ulica Nowosielecka biegnie na zachód do ulicy Suligowskiego.

Na wschód od skrzyżowania widocznego na powyższych zdjęciach z kamery znajduje się Park Akcji „Burza”, w którym usytuowany jest Kopiec Powstania Warszawskiego. Jest to sztuczne wzniesienie usypane po 1945 roku z gruzów ze zniszczonych dzielnic Warszawy.

Obecnie na kopcu zamontowany jest kilkumetrowy symbol Polski Walczącej, który został zaprojektowany przez żołnierza Armii Krajowej ppłk. Inż. Architekta Eugeniusza Ajewskiego. Po obu stronach monumentu usytuowane są dwie pamiątkowe tablice. Na szczyt kopca wiodą schody, które od 2004 roku noszą nazwę alei Godziny „W”.

Natomiast na zachód od skrzyżowania znajduje się Park Morskie Oko. Usytuowany jest on na dzielnicy Mokotów, na terenie osiedli Stary Mokotów i Sielce. Park rozpoczyna się przy ulicy Puławskiej, zaś kończy przy ulicy Belwederskiej. Teren zielony usytuowany jest na skarpie. W obrębie parku znajduje się Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki mieszące się w Pałacu Szustra.

Park Morskie Oko jest doskonałym miejscem do spacerów. Znajdują się tutaj w sumie trzy stawy. W jednym z nich można łowić ryby, natomiast w drugim usytuowana jest fontanna wyposażona w różnokolorowe oświetlenie oraz dysze, z których tryska woda w różnych kierunkach.

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl