Warszawa: Cosmopolitan (nieaktywna)

Cosmopolitan (nieaktywna)

Widok z kamery na Cosmopolitan w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera na Cosmopolitan w Warszawie

W centrum stolicy, przy ul. Twardej znajduje się nowo wybudowany kompleks budynków. Na obrazie z kamery widoczny jest wieżowiec Cosmopolitan będący głównym elementem projektu. Jest to wieża mieszkalna, która wznosi się na czterokondygnacyjnym podium, w którym znajdują się sklepy, restauracje oraz powierzchnia biurowa. W ramach tej inwestycji zostanie wybudowany mniejszy budynek, w którym mieścić się będą kawiarnie, galeria, a także część biura. Mniejszy budynek zostanie połączony z podium szklanym dachem, dzięki czemu powstanie tu przestrzeń publiczna.

Najmniejsze a zarazem najtańsze apartamenty mieszkalne znajdują się na piętrach od 8 do 33, po 8 na każdym z pięter. Im wyżej, tym mieszkań na piętrze jest mniej, lecz są one znacznie większe. Na kondygnacjach 34-37 mieszkań będzie już tylko 24, po 6 na piętrze. Na piętrach 38-40 mieści się w sumie 12 apartamentów. Na 41 i 42 piętrze znajdują się zaledwie po 2 mieszkania. Na dwóch ostatnich kondygnacjach powstały dwa, dwupoziomowe penthouse’y z tarasami. Budynek wznosi się na wysokość 160 metrów. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się już w czerwcu 2014 roku. W wieżowcu mieści się aż 208 apartamentów.

2015.01.23 - Przykładowy obraz z kamery

Cosmopolitan z kamery w Warszawie

Kamera, z której mamy możliwość oglądać obraz została zamontowana w budynku Warsaw Financial Center, co prawda kamera położona jest nieco niżej niż najwyższe piętra w Cosmopolitanie, jednak widoki z takiej wysokości dalej zapierają dech w piersiach. Kamera ukazuje również północną część Warszawy, po prawej stronie obrazu, przy dobrzej pogodzie widoczna jest Wisła.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcam.lygo.pl