Warszawa: Biurowiec Q22 (nieaktywna)

Biurowiec Q22 (nieaktywna)

Q22 w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamerZobacz obraz online z kamery

Q22 w Warszawie

W miejscu hotelu sieci Mercure powstaje nowoczesny biurowiec, którego budowę możemy obserwować dzięki kamerze zamontowanej na sąsiednim budynku. Niewątpliwie Q22 będzie perełką i jednym z kilku symboli nowoczesnej architektury Warszawy.

Nowa inwestycja realizowana jest przy zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. Po zakończeniu budowy, wznoszącego się na wysokość 155 metrów wieżowca dostępnych będzie ponad 50 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Materiały pozyskane podczas rozbiórki hotelu zostały poddane recyklingowi. W ten sposób uzyskano aż 1500 ton stali i 25 tys. ton betonowego kruszywa. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku, całość inwestycji pochłonie aż 500 milionów złotych. Budynek w całości będzie pokryty szkłem. Myślą przewodnią projektu był kryształ kwarcu - symbol technologii i nowoczesności.

2015.01.29 - Przykładowy obraz z kamery na Q22 w Warszawie

Lokalizacja budynku jest świetna i to nie podlega wątpliwości. Biurowiec położony jest praktycznie w centrum Warszawy. W pobliżu znajduje się stacja metra i dworzec centralny. Dzięki kamerze możecie zobaczyć panoramę podobną do tej, roztaczającej się z okien biurowca. Zachęcamy do śledzenia postępów prac na budowie, gdyż jest na co popatrzeć. Zapraszamy również do oglądania kamery wieczorem, gdyż widoki są fenomenalne, prawie jak w Nowym Jorku mimo, że budynki są nieco niższe.