Warszawa: Aleje Jerozolimskie przy Emilii Plater (nieaktywna)

Aleje Jerozolimskie przy Emilii Plater (nieaktywna)

Obraz z kamery online z Alei Jerozolimskich przy Emilii Plater w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na Alejach Jerozolimskich przy Emilii Plater w Warszawie

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, zamontowana jest w samym sercu Warszawy, tuż nieopodal Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz Dworca Centralnego. Obiektyw kamery skierowany został na skrzyżowanie Alei Jerozolimskiej z ulicą Emilii Plater. Na powyższych zdjęciach z kamery Aleje Jerozolimskie przebiegają na wprost, zaś ulica Emilii Plater – prawo i lewo.

Właściwie okolice skrzyżowania widocznego na powyższych zdjęciach z kamery, to pierwsza rzecz jaką widzą turyści (znakomita większość), po opuszczeniu stacji dworca kolejowego, czy też autobusowego. Na wprost od dworca kolejowego znajduje się Pałac Kultury i Nauki, zaś na lewo popularna galeria handlowa „Złote Tarasy”. W pobliżu dworca znajduje się duże centrum przesiadkowe miejskich autobusów, umożliwiające przemieszczenie się w praktycznie w każdy zakątek stolicy.

Warszawa jest ciekawym miastem, usytuowane w centrum Polski, na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych wiodących z północy na południe i z zachodu na wschód. Warszawa jest niekwestionowanym centrum politycznym, kulturalnym i gospodarczym Polski.

Warszawę warto zwiedzić o każdej porze roku. To właśnie w tym mieście budowle historyczne sąsiadują z nowoczesną architekturą. I choć wiele zabytkowych obiektów architektonicznych zostało zniszczonych podczas II wojny światowej, to wiele zabytków i miejsc zostało wiernie zrekonstruowanych. Tutejsza starówka została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego Unesco.

Wbrew pozorom i licznym opiniom, Warszawa jest miastem zielonym i dość atrakcyjnym przyrodniczo. Znajdziemy tutaj liczne parki, ogrody, a także rezerwaty. Ogromnym atutem stolicy są liczne ścieżki rowerowe, które z pewnością uszczęśliwią miłośników dwóch kółek, umożliwiając zwiedzanie miasta aktywnie. Warszawa ma do zaoferowania wiele zabytków i atrakcji, dlatego też planując zwiedzanie stolicy, warto zarezerwować sobie kilka dni.

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl