Warszawa: Aleja Becka (nieaktywna)

Aleja Becka (nieaktywna)

Obraz z kamery online z Alei Becka w Warszawie

Zobacz obrazy z 16 kamer

Kamera online na Alei Becka w Warszawie

Kamera została zamontowana przy skrzyżowaniu ulicy Wincentego Witosa, Czerniakowskiej oraz alei Beckiej. Szklane oko kamery skierowane zostało na aleję Becką, która ma tutaj swój początek i biegnie na północny-wschód, gdzie następnie przechodzi w ulicę Czerniakowską. Przy początku ulicy Beckiej ulica Wincentego Witosa kończy swój bieg, natomiast rozpoczyna przy skrzyżowaniu z ulicą Sobieskiego. Skrzyżowanie usytuowane jest na Mokotowie.

Mokotów to jedna z kilku dzielnic Warszawy. Położona jest w lewobrzeżnej, południowej części miasta. Pod względem liczby ludności Mokotów jest największą dzielnicą stolicy, zajmuje około 35 kilometrów kwadratowych. Pierwotna nazwa dzielnicy „Mokotowo” wywodzi się prawdopodobnie od imienia włodarza wsi, o imieniu Mokot. Wieś Mokotowo po raz pierwszy wzmiankowana była w dokumentach w 1376 roku.

Mokotów jest dzielnicą mieszkalną, mogącą pochwalić się dużą liczbą terenów zielonych, z których bez wątpienia najbardziej znane to Pole Mokotowskie. Niemniej popularne są także: park Arkadia, park Morskie Oko, park Dreszera i park Sielecki. Zabudowa Mokotowa jest mocno zróżnicowana. Niektóre części dzielnicy zajmują osiedla willowe, natomiast inne głównie blokowiska.

Pole Mokotowskie to bardzo ładny, przy tym zadbany, teren zielony. Niestety od wielu lat wywierane są presje na włodarzy miasta, aby uszczuplić ten rozległy teren i ustąpić miejsca kolejnym inwestycjom. Dzieje się tak już od wielu lat. Na szczęście raczej, o ile w ogóle, to przynajmniej nie szybko tak się stanie. Pole Mokotowskie jest ważnym elementem napowietrzającym centrum Warszawy, bowiem umożliwia swobodny przepływ powietrza do centrum miasta przy południowo-zachodnich wiatrach.

Obraz udostępnia serwis zdm.waw.pl